Podział majątku przy sprawie spadkowej

Sprawy spadkowe nie należą do najprzyjemniejszych spraw sądowych, w których chcielibyśmy wziąć udział. Niestety jest to czasami jedyna możliwość uczciwego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia o tym, komu i ile majątku przysługuje. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana wtedy, jeśli majątkiem jest nie tylko nieruchomość mieszkalna, ale na przykład przedsiębiorstwo założone przez ojca dzieci, którzy obecnie stają się spadkobiercami. Tym co stanowi największe wyzwanie i źródło wielu emocji, jest wycena przedsiębiorstwa. Jak można prawidłowo oszacować wszystkie składniki majątku, które wchodzą w jego skład? Kto zajmie się wyceną wartości i majątku niematerialnego, takiego jak znaki towarowe, projekty, know how. Pamiętajmy również o tym, że wycena podziału majątku powinna obejmować również udziały w akcjach i obligacjach, którymi przedsiębiorstwo może dysponować. Znalezienie i ujawnienie ich wymaga czasami pracy detektywa!

Kto może zlecić wycenę podziału majątku?

Są dwie możliwości, aby specjalistyczna firma przystąpiła do prac związanych z wyceną przedsiębiorstwa. Pierwsza z nich to zatrudnienie przez wszystkich prawomocnych spadkobierców. Muszą oni wyrazić wolę na wykonanie takich prac. Drugim sposobem jest zlecenie tych prac przez sąd. Tak dzieje się najczęściej. Sąd, aby mógł wydać wyrok w sprawie spadkowej, musi dysponować wiarygodną wyceną przedsiębiorstwa. Analizy i wyniki dostarczone przez firmę doradczą i poparte niepodważalnymi dowodami są wystarczającym materiałem, aby oprzeć na nich wyrok spadkowy.

Do czego potrzebna jeszcze jest wycena majątku?

Jest oczywiście wiele innych sytuacji, w których wycena majątku może być bardzo potrzebna. Na przykład kiedy chcemy ubezpieczyć nieruchomość. Aby polisa była wystawiona na rzeczywistą wartość rynkową, należy przeprowadzić taką wycenę. Może ją zarządzić towarzystwo ubezpieczeniowe, delegując do tego swoich rzeczoznawców. Może również to zlecić klient, samodzielnie znajdując rzeczoznawców godnych zaufania.podział majątku Szczecin

ADRES
ul. Monte Cassino 20/4
70-467 Szczecin

KONTAKT
Email: biuro@kde.com.pl
Phone: +48 535 835 345
Phone: +48 691 143 891

Tagi

  • Podział majątku Szczecin
  • Podział majątku Stargard
  • Wycena podział majątku Szczecin
  • Wycena przedsiębiorstw Szczecin